Skip to main content
Other
Teras Kapama Sistemleri
(1987)
  • teras kapama, Golden Gate University School of Law
Abstract
Teraslar yaşam alanlarının dış dünyayla etkileşimi açısından en elverişli bölümleridir. Yaşamlarımız sırasında doğayla ve dış dünyayla bağlantı kurabilmemizi sağlayan, çok amaçlı ve çok verimli bölümler olan teraslar, aynı zamanda birçok sorununda ortaya çıkmasına neden olan yaşam alanlarıdır. Doğrudan dış dünyayla temas etmesi, ısı izolasyonu, yağmur, kar, güneş gibi yıpratıcı dış etkilere doğrudan maruz kalma gibi çeşitli yan ve olumsuz etkilerinde ortaya çıkmasına neden olur. Gerekli önlemlerin alınmaması halinde, teraslar en büyük ısı kayıplarının yaşandığı ve dolayısıyla ısınma giderinize en büyük katkıyı yapan bölümlerdir. Keçiören Teras kapama sistemleri, tercihinize ve kullanım amacınıza göre çeşitli özellikler sunmakla birlikte, aynı zamanda ısı izolasyonu konusunda etkin bir şekilde çözüm oluşturan sistemlerdir.

Hangi Teras Kapama Sistemini Tercih Etmeliyim?

Terasınızın konu, büyüklüğü ve kullanım ihtiyaçlarınıza paralele olarak çeşitli teras kapama sistemleri arasından en uygun çözümü tercih edebilirsiniz. Bunun için teknik personellerimizden yardım talep etmeniz, terasınızın durumu ve konumuna göre, izolasyon ve güneşten korunma gibi ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü oluşturan alternatif sistemler arasından seçim yapabilmenizi kolaylaştıracaktır. Tüm bunların yanında terasınızda oluşacak görselliğin üst düzeyde olmasını sağlayabilecek ve terasınızın atıl bir alandan, verimli bir kullanım alanına çevirebileceksiniz.

Teras kapama sistemleri, teraslarınızın ve aynı zamanda kullanıldığı yaşam alanının görsel olarak üst düzeyde bir avantaj kazanmasını sağlarlar. Ancak bunun yanında tercih edilen sistemin özelliklerine göre, özellikle ısı kaybının önüne geçerek, kış aylarında ısınma giderinizin ciddi oranlarda düşmesini sağlarlar. Kar ve yağmur gibi sıvıların teraslarda birikmesi kaçınılmaz bir durumdur. Doğru bir gider sistemi oluşturulsa bile zaman içerisinde yıpranma mutlaka gerçekleşir ve bu durum bu suların evin duvarlarına ve içerisine sızmasına neden olur. Bu sızıntılar zamanla nem ve yanı sıra çok çeşitli zararların da ortaya çıkmasına neden olur. Ancak teras kapama sistemleri gibi çözümlerle bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Doğru seçilmiş ve uygulanmış teras kapama sistemleri, uzun yıllar boyunca verimli bir kullanım sunabileceği gibi, ısı izolasyonu ve yalıtım gibi çözümlere katkısıyla bile kendi maliyetini hızla karşılayabilen katkılar sunar. Terasınızın doğru uygulamalar ile kapatılması, bu alanın çok verimli bir şekilde kullanılmasına katkı sağladığı gibi, kullanıldığı alana ek değer katar ve yaşam alanınızın değerlenmesini de sağlar. Görselliğe üst düzeyde sağladığı katkılar, terasınızın verimli ve işlevsel bir kullanım alanı olarak kullanılabilmesinin yanında ek bir katkı olur.
Farklı teras ölçü ve türlerine göre üretilebilen ve uygulanabilen çeşitli teras kapama sistemleri bulunur. Bunlar arasından terasınızın özellikleri ve terasın konumuna en uygun olan seçenekler arasında seçim yapma şansına sahipsiniz. Teknik olarak terasın maruz kaldığı tüm sorunlara karşı, farklı kapama sistemlerine başvurabilirsiniz. Seçim sırasında teknik personellerimizden yardım talebinde bulunmanız, en doğru çözümü oluşturabilmenizi sağlayacaktır.
Keywords
  • teras kapama,
  • teras kapatma
Disciplines
Publication Date
Winter April 1, 1987
DOI
Yıldırım Beyazıt
Citation Information
teras kapama. "Teras Kapama Sistemleri" (1987)
Available at: http://works.bepress.com/teraskapama/2/