Skip to main content
Article
استانبول کجاست
tourism (2017)
  • negin talayi
Abstract
استانبول و دیدنی های آن بزرگ‌ترین شهر سرزمین ترکیه و راس اقتصادی و فرهنگی آن است . این شهر در کنار تنگه‌ی بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است ; یعنی در مرز دربین اروپا و آسیا . تنگه‌ی بسفر این دو مجموعه کشورها را از نیز جدا می نماید و استانبول در بنا شده در دو مجموعه کشورها جای دارد . این شهر تاریخی و خوشگل به خاطر تنوع جاذبه‌های توریسم و تفریحی و از دید تعداد گردشگران , قسمتی از برگزیدگان شهرهای توریستی عالم است .
قربت ترکیه به جمهوری اسلامی ایران و تشابه فرهنگ‌ها سبب شده که‌این شهر یکی محبوب‌ترین مقصدهای توریسم فرنگی برای ایرانیان باشد . دیدنی است بدانید که شهرهای تبریز و اصفهان در جمهوری اسلامی ایران با استانبول خواهرخوانده می‌باشند .
این شهر تاریخی , جاذبه‌های متفاوت و مشهوری دارااست که از بین مهم ترین آنها می‌توان به ایاصوفیه , مسجد آبی‌رنگ , ساختمان بلند گالاتا , ساختمان بلند دختر , تنگه‌ی بسفر و کاخ‌های توپ‌قاپی و دلمه باغچه اشاره نمود .
این راهنمای مسافرت , مشتمل بر داده ها موءثر و مهمی در زمینه‌ی شهر است که برای مسافرت به آن ها نیاز دارید .
استانبول به خاطر وضعیت مکانی , در نواحی آب و هوایی مختلفی جای‌دارد و دارنده یک‌سری خرداقلیم است . آب و هوای مدیترانه‌ای , آب و هوای گرمسیری مرطوب و آب و هوای اقیانوسی در بخش‌های متفاوت شهر بازدید می گردد . قرار به دست آوردن در کنار دو پهنه‌ی آبی‌رنگ گوناگون , یکی دیگر از عارضه ها تنوع اب و هوایی در استانبول است .
جولای گرم‌ترین ماه سال است و میانگین دمای هوا به ۲۴ جايگاه میرسد . فوریه با میانگین دمای ۶ سکو , سردترین ماه سال است . ماه ژانویه با میانگین میزان بارندگی ۱۰۰ میلی‌متر , مرطوب‌ترین ماه سال به حساب می آید . شایسته ترین ماه برای شنا در دریا , ماه آگوست است .
استانبول و ترکیه‌ی اروپایی , تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد همراه با بارش برف داراست . فصل بهار و فصل‌پاییز یعنی از آوریل تا مه و از سپتامبر تا وسط نوامبر , شایسته ترین زمان برای مهاجرت به استانبول است .

استانبول یک کدام از دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین کلانشهرهای جهان است ; شهری که طی قرن‌های متمادی , زیر سلطه‌ی امپراتوری‌های گوناگون قرار گرفته است و در مرز دو قاره‌ی آسیا و اروپا جای‌دارد . این شهر نزدیک به سال ۱۰۰۰ میلادی پایه‌گذاری شده‌است . استانبول به خاطر گذشته‌ی لبریز فراز و نشیب و مورخ لبریز تلاطمش , اثر ها تاریخی زیادی از دوران متفاوت مورخ دارااست . جاذبه‌های تاریخی این شهر به قدری جالب است که همه‌ی سلیقه‌ها را راضی میکند . این شهر قشنگ , چهار جاذبه‌ی توریسم اصلی و معروف دارااست که عبارت‌اند از موزه‌ی ایاصوفیه , کاخ توپ‌قاپی , مسجد آبی رنگ و بازار بزرگ . علاوه بر این چهار جاذبه‌ی اساسی و حساس , هزاران جاذبه‌ی تفریحی , تاریخی و ارگانیک دیگر در استانبول موجود هست که می توانید ایام برای تماشای آن‌ها وقت بگذارید سوای این‌که خسته گردید . اما بیشتر جاذبه‌های این شهر , حوالی بخش تاریخی آن متمرکز شده‌اند ولی در نواحی دورتر نیز جاذبه‌هایی موجود است که برای رمز زدن به آنان می توانید برنامه‌ریزی فرمائید .
هزینه‌ی اقامتگاه , مهمترین هزینه‌ی مهاجرت است . این‌که در کدام فصل از سال مهاجرت نمائید , تاثیر چشم‌گیری بر بها هتل‌ها داراست . فصل به هم ریخته توریسم در استانبول از جولای تا سپتامبر است . در‌این برهه زمانی ارزش هتل‌ها به بیشترین میزان خویش می رسد . در شرایطی‌که در ماه‌های آوریل , مه و اکتبر هجرت فرمائید , می توانید هتل‌های ارزان‌تر پیدا نمایید .
یکی دیگر از شایسته ترین روش‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ی اقامت این است که هتل را فراوان زودتر رزرو نمایید . برای رزرواسیون هتل , سایت‌های رزرو آنلاین را به اعتنا بررسی فرمائید . این سایت‌ها گهگاه تخفیف‌های نیکی برای بازدیدکنندگان خویش در حیث میگیرند . در‌حالتی که قرار است برای بازه طولانی برای مثال یک ماه در استانبول اقامت فرمایید .
حالت مکانی هتل نیز بر بها آن تاثیرگذار است . در‌صورتی‌که برای اتوبار در شهر مشکلی ندارید و زمان کافی نیز در اختیار دارید , می توانید هتل‌های دورتر و ارزان خیس را گزینش نمائید
Disciplines
Publication Date
2017
Citation Information
negin talayi. "استانبول کجاست" tourism (2017)
Available at: http://works.bepress.com/negin-talayi/1/